Nemít v dnešní době webové stránky je sebevražda. V době, kdy je náš život spíše součástí online, než offline světa, prostě i firmy musí na internetu být.  A přístup: „Stačí, že tam jsem.“, není z těch nejlepších. Nemusíte být umělec, ani webdesignér, abyste pochopili, že ten či onen web není úplně podle ideálních představ. Webová prezentace by měla mít několik vlastností, či prvků, které nesmí chybět:

  • Design. Web musí vypadat dobře. Pokud bude odpudivý, nikdo se na něj nevrátí.
  • Cíl a funkčnost. Měli byste vědět, co uživatel od webu očekává, a to mu nabídnout tou nejsnazší cestou.
  • Jazyk. Jste tuzemská firma? Nebo je možné, že občas k vám zajde někdo ze Slovenska či Německa? Tohle všechno byste měli vědět a přizpůsobit tomu váš web.

Design

Při vytváření webu vám nejlépe poradí odborník. Vy, jako klient, byste měli znát alespoň základ. Nechtějte za každou cenu barvy webu v barvách vašeho loga. Červená a černá nebude vypadat dobře. Dejte na rady a fakta, která vám odborník předloží. Rozhodně se nehádejte o fontu písma. Jednoduchost je ten správný cíl, pakliže chcete kudrlinky a patkové písmo, nebude váš web to, co chcete.

Cíl a funkčnost

Nakupování přes internet

Nakupování přes internet

Předem si řekněte, co uživatel na webu chce. Nakupuje, hledá kontakt, dívá se na reference? Najděte jeden cíl a připravte mu tu nejsnazší cestu. Jedině tak dosáhnete toho, že vám návštěvníci nebudou z webu utíkat. V jednoduchosti je krása, a proto nevytvářejte podrubriky ve třech úrovních. Musíte udělat web natolik jednoduchý, že i když před počítač posadíte osmdesátiletou babičku, najde to, co po ní budete chtít.

Jazyk

Nejdřív zjistěte, odkud k vám lidé chodí, ze kterých zemí. Vyberte tři nejčastější země a připravte kompletní překlad webu. Nejčastěji to bude asi překlad do němčiny, slovenštiny a samozřejmě také překlad do angličtiny . Zaměřte se na odborné překlady, které vám zajistí správnost celého překladu.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *