Portál ePoptávka.cz představuje zajímavé spojení online a offline podnikání do jednoho produktu. Komerční firmy, státní subjekty i neziskové organizaci mohou prostřednictvím jednoduchého systému přidat poptávku, nebo zaslat nabídku jednotlivým poptávajícím z různých oborů. Měsíčně se na největším poptávkovém B2B serveru v České republice uskuteční více než 12 tisíc poptávek v celkové hodnotě přes 6 miliard korun. Za úspěchem stojí jednoduchost systému spolu se silným postavením na vymezeném trhu elektronických poptávek. Jen během roku 2013 zaznamenala ePoptávka roční nárůst o celou jednu pětinu.

Dle online magazínu Podnikatel, který uveřejnil článek o portálu ePoptávka.cz, na něm realizují své obchody stovky tisíc poptávajících. Vedení serveru, společnost B2M, vidí jako základ úspěšného online podnikání kvalitní produkt. Celá koncepce musí být co možná nejjednodušší a uživatelsky přívětivá. Tyto podmínky platí u online služeb dvojnásob. Manipulace v rámci systému musí být pro klienty intuitivní. Pro tyto účely byl vytvořen na ePoptávka odpovídající obsahový manuál, který ulehčuje práci se systémem. Jednoduché návody doplněné grafickými náhledy spolu se zákaznickým servisem dodávají ePoptávce na oblíbenosti. Uživatelé serveru musí být schopni snadné orientace ve všech úrovních systému. Problém dnešních elektronických produktů je mnohdy přespřílišná složitost. Pokud se nebude zákazník pohybovat intuitivně, nedohledá potřebné informace nebo jej odradíte složitými návody, můžete na úspěch zapomenout.

Jak funguje ePoptávka.cz

epoptavka.cz

epoptavka.cz

Subjekty si prostřednictvím jednoduché administrace zadají poptávku po zboží, službách nebo zdrojích. Následně je poptávka rozeslána propracovaným systémem e-mailů na dodavatele poskytující příslušné zboží či aktivity. Dodavatelé mají možnost oslovit poptávající s konkrétní nabídkou. Proces je výhodný pro obě zúčastněné strany. Poptávající subjekty v průměru ušetří až 30 % oproti běžným cenám díky konkurenčnímu boji. Jelikož se na ePoptávka pohybuje skutečná masa dodavatelů, nabízí pro poptávající výhodné podmínky. Naopak dodavatelům ePoptávka dokáže pozvednout celkové výnosy i o několik desítek procent, a to bez placení provizí. Jediným poplatkem se pro ně stává tarif, který začíná již na částce 2.990 Kč za tři měsíce.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *